Moc ziół leczniczych, wiedza i praktyka zakorzeniona w historii ludzkości 

Paracelsus, XV-wieczny przyrodnik i medyk – zwany ojcem medycyny nowożytnej – mawiał, że: “wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie góry i pagórki są aptekami”. Ten malowniczy cytat trafia w samo sedno. Dookoła nas, gdzie tylko zieleń ma szansę na harmonijne wzrastanie, wszędzie tam pojawiają się rośliny, zioła, które kryją w sobie leczniczą moc natury. Wiedzieli o tym doskonale starożytni, przede wszystkim w Azji, ale także w Europie i na obu kontynentach Ameryki. Dzieła starożytnych medyków i mistyków kryją w sobie ogromny skarb. W dziełach tych możemy znaleźć bogactwo wiedzy i praktyki skrzętnie zbieranej i systematyzowanej przez naszych przodków, którzy z dużym powodzeniem zajmowali się ziołolecznictwem. Wszyscy oni zostawili nam w spadku szereg wskazówek jak dbać o ciało i ducha, jak przywracać organy ludzkiego ciała a także psychikę do zdrowia i pełnej harmonii. Rozwój medycyny konwencjonalnej nie wyklucza stosowania ziół leczniczych, wręcz przeciwnie, fioterapia może iść w parze z medycyną akademicką, stanowić doskonałe wsparcie i uzupełnienie.  

Ziołolecznictwo w Atelier Medycyny Integralnej i Masażu Beaty Juengst  

Przyjmowane doustnie lub miejscowo na skórę zioła lecznicze regulują pracę organów wewnętrznych, poprawiają przepływ w układzie krwionośnym, w układzie limfatycznym, odżywiają komórki tkanek, regulują wydzielanie toksyn, działają antyseptycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, rozkurczająco, rozpraszająco. Zioła lecznicze powinny być dawkowane według zaleceń fitoterapeuty, dzięki temu organizm może przyjąć moc leczniczych substancji pochodzących z natury.  

Rola fitoterapeuty polega na przyrządzaniu odpowiednich, indywidualnych receptur ziołowych i aplikowanie ich na ciało Klienta lub nadzorowaniu doustnego przyjęcia ziół. Zanim to nastąpi, w Atelier Medycyny Integralnej i Masażu fitoterapeuta przeprowadza dokładną diagnozę według medycyny chińskiej. 

Ziołolecznictwo jest bezpieczne 

Fitoterapia, jak każde inne zagadnienie związane z naturopatią czy medycyną konwencjonalną, jest całkowicie bezpieczna, o ile zachowane zostaną wszelkie wytyczne, nad którymi czuwa  fitoterapeuta. Wszystkie substancje lub zabiegi stosowane i wykonywane w nadmiarze nie są korzystne dla zdrowia człowieka, dlatego tak ważne jest stosowanie do określonej przez fitoterapeutę strategii działania. 

All
masaż 1