Akupunktura jest integralną częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Medykom wywodzącym się ze starożytnej cywilizacji azjatyckiej, ok. 5 tys. lat temu, udało się odkryć i opanować sztukę wyszukiwania punktów na ciele człowieka. Miejsca te, odpowiadają za poszczególne obszary i organy w organizmie. Stymulowanie konkretnych punktów cienką igłą sprawia, że organy odzyskują równowagę, wzmacniają się, wychodzą z zastojów, stają się bardziej drożne, odbudowują swoją właściwą strukturę, zaczynają funkcjonować prawidłowo. 

Akupunktura w Atelier Medycyny Integralnej i Masażu Beaty Juengst, to jedna z często stosowanych strategii powracania do zdrowia. Zabieg akupunktury poprzedzony jest dokładnym wywiadem diagnostycznym. Medycyna chińska, a więc i akupunktura znają tysiące punktów meridianowych, stanowiące mapę ciała człowieka. Terapia oparta na stymulacji poszczególnych kombinacji punktów zwykle jest wykonywana według ściśle zaplanowanej serii. 

Jak działa i na co wpływa akupunktura? Wśród setek odpowiedzi warto wyróżnić te następujące: Jest to terapia przeciwbólowa, akupunktura rozluźniająco wpływa na mięśnie, rozprasza zastoje, wspomaga w leczeniu załamań nerwowych, depresji i traum. Z dużym powodzeniem stosuje się akupunkturę w terapii eliminującej migreny, w bólach kręgosłupa, jest to także kuracja pozwalająca rzucić palenie oraz inne nałogi.  

All
masaż 1