Dobroczynna moc baniek! Bańki ogniowe, bańki próżniowe, bańki chińskie.

W ramach terapii naturalnych, w medycynie integralnej w medycynie chińskiej zdecydowanie należy odczarować temat baniek! Obecnie – a przynajmniej w Polsce tak jest – zabieg przy pomocy baniek kojarzy się z nieco przestarzałą metodą. Dawniej w każdej wsi znalazła się starsza pani lub zakonnica, która potrafiła stawiać bańki. Wówczas głównym ich przeznaczeniem było zlikwidowanie chorób górnych dróg oddechowych, od kaszlu po zapalenie płuc i przywrócenie organizmowi odporności. Oczywiście, praktycy medycyny chińskiej potwierdzają to nasze, słowiańskie zastosowanie. Jednak warto wiedzieć, że w Azji od wieków wykorzystywano bańki, szczególnie bańki ogniowe i bańki próżniowe, jako narzędzie do rozluźniania mięśni i powięzi. Starożytni zawodnicy sztuk walki korzystali z usługi stawiania baniek właśnie w celu rozluźnienia tkanek, po to by ciało szybciej się regenerowało i było bardziej odporne.

W gabinecie medycyny integralnej i masażu także korzystamy z dobrodziejstw jakie dają zabiegi przy użyciu baniek. Zapraszamy na zabiegi, które nie są bolesne a dają mnóstwo rozluźnienia i dobrej energii.

Bańka chińska – silikonowa to z kolei narzędzie, dzięki któremu wykonujemy bardzo skuteczne zabiegi ujędrniające skórę, likwidujące cellulit, pomagające udrożnić przepływ płynów, co z kolei wzmaga proces trawienia i pobudza metabolizm do działania.

All
masaż 1